Pasivní domy na klíč

Každý, kdo si dnes staví nový dům, považuje již za samozřejmé, že jeho budoucí bydlení bude nízkoenergetické. Je přece naprosto zbytečné platit za vytápění více, než by bylo nezbytné. A proto se stále více domů staví jako pasivních. V dnešní době nejde zdaleka jen o dřevěné stavby, jako tomu bylo dříve. Pasivní jsou již i zděné domy. Nové technologie umožňují výběr mezi mnoha různými materiály, aniž by rostly tepelné ztráty domu.

Název pasivní dům pochází z principu, jakým jsou v budově využívány pasívní tepelné zisky. Jde především o vnější zdroje, jako jsou třeba zisky ze slunečního záření, které prochází okny. Domy jsou tedy stavěny s prosklenými plochami orientovanými především na jih. Mezi vnitřní zdroje zase patří teplo vyzařované lidmi a domácími spotřebiči. Pasivní domy charakterizuje maximální přípustná tepelná ztráta do 15 kWh na m2 za rok. Takového snížení tepelných ztrát na minimum lze pochopitelně dosáhnout pouze použitím kvalitních tepelně-izolačních materiálů a velmi těsné konstrukce domu. Díky novým technologiím lze požadovaných vlastností docílit i u našich zděných staveb. Za pomoci kvalitní izolace a dalších prvků všechny teplené zisky zůstávají v domě a neunikají ven. Po většinu roku tak postačují k zajištění příjemné teploty v obytných místnostech.

U pasivních domů se navíc při přetlaku nebo podtlaku 50 Pa nesmí za hodinu vyměnit netěsnostmi v obálce více než 60 % vnitřního objemu vzduchu. A celková potřeba primární energie pro provoz budovy včetně domácích spotřebičů je nižší než 120 kWh na m2 za rok. Kromě velmi těsné konstrukce a nadstandartního zateplení je dům také osazen izolačními trojskly a disponuje technologií řízeného odvětrávání s rekuperací tepla. Rozvody vzduchu z domu odčerpávají odpadní teplý vzduch, který v rekuperačním výměníku předává své teplo čerstvému studenému vzduchu. Ten je následně přiváděn zpět do domu. Není tak již nutné větrat otevřenými okny, kdy především v zimě dochází k velkým tepelným ztrátám a místnosti je nutné znovu vytopit.

Výhodou pasivního domu jsou tedy především nízké náklady na vytápění a ohřev vody a neustálý přísun čerstvého vzduchu. Ten je navíc čistý a bez prachu a pylů nebo jiných škodlivin. Bydlení jako takové je ekologické s minimálním dopadem na životní prostředí.

Stavíme zděné pasivní rodinné domy

My se specializujeme přímo na výstavbu zděných pasivních domů za využití systému YTONG nebo keramických bloků Porotherm a Keratherm. Projekty domů jsou vytvářeny s individuálním přístupem na přání investora s přihlédnutím k podobě stávajícího pozemku a okolních staveb.

Poskytujeme kompletní stavební servis

Postaráme se o vše od návrhu přes samotnou realizaci až po obkladačské práce. Poradíme s dotacemi. S potěšením zajistíme i venkovní úpravy. Nyní navíc nabízíme slevu 10 %, pokud si vyberete z již připravených typových pasivních domů na klíč od společnosti Gservis.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o výstavbu pasivního domu na klíč, neváhejte a kontaktujte nás pomocí telefonu +420 777 227 885 či e-mailu jakl@ecodomy.cz.

Ukázky naší práce:

Provedení hrubé stavby domu v pasívním provedení - Čebín

>Provedení hrubé stavby domu v pasívním provedení - Čebín >Provedení hrubé stavby domu v pasívním provedení - Čebín

Realizace pasívního rodinného domku - Letonice

Novostavba pasívního rodinného domu z vápenopískových cihel - Napajedla

Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla Rekonstrukce domu Napajedla