Nízkoenergetické rodinné domy na klíč

Když se rozhodnete dnes postavit nový dům, budete od něj již zcela samozřejmě očekávat, že bude co se energií týče nenákladný. Pochopitelně nebudete chtít zbytečně platit za vytápění více, než je nutné. Přesně z toho důvodu se stále více domů staví jako pasivních nebo právě nízkoenergetických. Ty se od sebe liší v tepelných ztrátách. U nízkoenergetických domů je přípustná tepelná ztráta do 50 kWh na m2 za rok. Ve srovnání s běžnou novostavbou mají jen třetinovou spotřebu tepla na vytápění.

Nízkoenergetická stavba se obvykle vyznačuje kompaktním tvarem a prosklenými plochami, které jsou orientovány na jih. Typická je pro ni i nadstandardní tepelná izolace a regulace vytápění s využitím tepelných zisků. Hlídat se při stavbě také musí místa, kde je konstrukce nebo izolace zeslabena, takzvané tepelné mosty a místa, kde se stýkají dvě konstrukce a tvoří kout. Důležité je i správné napojení tepelné izolace a okenních rámů, izolační pás zdi nad terénem a napojení stěn a střechy. Jedině správná těsnost budovy právě zajistí, aby spotřeba energie nekontrolovatelně nerostla.

Chytrá investice do budoucnosti

S tím souvisí i řízený systém větrání, který má za cíl zajistit dostatečný přívod čerstvého vzduchu. Ten je zároveň filtrován a případně i zvlhčován. Okna však kvůli tomu otvírat nemusíte. Odváděné teplo se dále využívá a v rekuperačním výměníku ohřívá čerstvý vzduch přiváděný zvenku. Rekuperaci lze nahradit i tepleným čerpadlem, které pak může ohřívat také vodu pro vytápění. Jeho cena je však vyšší. Dům s nízkou spotřebou energie je navíc téměř soběstačný a snadno se vyrovná s výpadkem vnější dodávky energie.

Stavíme zděné nízkoenergetické rodinné domy

My se specializujeme přímo na výstavbu nízkoenergetických domů za využití systému YTONG nebo keramických bloků Porotherm a Keratherm. Postavíme přízemní dům (bungalov) i patrový dům. Projekty domů vždy vytváříme s individuálním přístupem na přání investora a s přihlédnutím k podobě stávajícího pozemku a okolních staveb.

Kompletní stavební servis

Rádi se postaráme o vše. Od návrhu, přes samotnou realizaci, až po obkladačské práce. S ještě větším potěšením zajistíme i venkovní úpravy. Nyní vám navíc dokážeme nabídnout slevu 10 %, pokud si vyberete vaše budoucí bydlení z již připravených typových nízkoenergetických domů na klíč od společnosti Gservis.

Kontaktujte nás

Hledáte-li řešení na klíč, neváhejte a kontaktujte nás pomocí telefonu +420 777 227 885 či e-mailu jakl@ecodomy.cz.

Ukázky naší práce:

Dokončení nízkoenergetického domu včetně dodávky nábytku a krytého venkovního bazénu - Lipůvka

Pasivní dům Lipůvka Pasivní dům Lipůvka Pasivní dům Lipůvka Pasivní dům Lipůvka Pasivní dům Lipůvka Pasivní dům Lipůvka

Novostavba nízkoenergetického rod. domu Brno- Přízřenice

Rekonstrukce domu Buďa Rekonstrukce domu Buďa Rekonstrukce domu Buďa Rekonstrukce domu Buďa Rekonstrukce domu Buďa Rekonstrukce domu Buďa Rekonstrukce domu Buďa Rekonstrukce domu Buďa